GApa

GApa je naša prvotina. Je to 12° za studena chmelené, nepasterizované a nefiltrované vrchne kvasené pivo typu American Pale Ale, s obsahom alkoholu 4,6% obj. a trochu vyššou horkosťou. GApa má jemné telo, zlatistú farbu. Chmeľová aróma a chuť sú stredné, pričom vynikne ovocná, kvetinková a citrusová aróma použitých chmeľov.

Názov piva odkazuje na japonskú filmovú klasiku z roku 1967, ktorej „hrdinkou“ je predchodkyňa Godzilly – Gappa. Prvá „oficiálna“ GAPa bola uvarená v spriatelenom piešťanskom pivovare ŽiWell a grafiku prvej etikety zabezpečil náš kamarát, grafik Igor Derevenec. Igor je odvtedy aj našim „dvorným grafikom“ a autorom všetkých našich etikiet. Od konca roka 2019 toto pivko už varíme sami u nás v Galante.

GAlager

GAlager je 12° spodne kvasený ležiak svetlejšej farby, s obsahom alkoholu 5% obj. a strednou horkosťou. Zvláštnosťou tohto ležiaku je, že okrem žateckého chmeľu s jemne chmeľovou arómou, bola pri varení použitá aj iná česká odroda chmeľu, vyšľachtená z ruského divokého chmeľu s korenistou a citrusovou arómou a jeden horký nemecký chmeľ, taktiež s korenistou arómou s nádychom ríbezlí.

GAlager 10

GAlager 10 je spodne kvasené, nefiltrované a nepasterizované 10° Svetlé výčapné pivo, s obsahom alkoholu 3,8% obj., pri výrobe ktorého bol použitý plzenský slad, dva druhy českých chmeľov a živé kvasnice z pivovaru Bernard. Toto pivečko je výsledkom spolupráce s Ing. Jánom Šuráňom, vrchným sládkom, spolumajiteľom Pivovarského domu, Břevnovského klášterního pivovaru Sv. Vojtěcha v Prahe, predsedom Českomoravského zväzu minipivovarov a a uznávaným degustátorom piva, ktorý pravidelne zastupuje Českú republiku na najväčších svetových degustačných súťažiach.

GApor

Aj keď už nestihol doplávať pred vVianocami v roku 2019, radi si ho ponecháme a budeme sa ním snažiť potešiť aj všetkých našich milých a vážených zákazníkov. GApor je 13° vrchne kvasené pivo štýlu American Porter, s obsahom alkoholu 5,3% obj.

Vyznačuje sa strednou horkosťou, tmavou farbou, na prvý pohľad až čiernou farbou, pri pohľade do svetla sa objavia záblesky rubínového až mahagónového odtieňa. V pive sú badateľné stredné ľahké až silnejšie tmavé sladové arómy s náznakmi karamelu, kávy, kakaa resp. čokolády.

VJAnočný GApor

Náš najaktuálnejší prírastok, špeciálne pre milovníkov zimnej atmosféry a vianočných sviatkov. Spolu s priateľmi z pivovaru JAMA (Craft Brewery) sme nachystali prekvapenie zabalené v mikulášsko-vianočnom balíčku.

Ten kto má rad chuť kakaa, karamelu a pomarančov, si náš 15° špeciál VJAnočný GApor určite zamiluje. Tmavá farba, krásna hustá pena, stredná resp. mierne nadpriemerná horkosť sú tým, čo milovníci piva pri tomto vrchne kvasenom, nefiltrovanom a nepasterizovanom sezónnom špeciále štýlu Robust Porter, s obsahom alkoholu 6,4% obj., určite ocenia.

GAlgan de IPAnema

Aj galantský „Galgan“ má svoje alter ego. A to rovno na južnej pologuli, v Brazílii. Tento švihák z panenskej Ipanemy má taktiež rád dobré pivko a keďže v Rio de Janeiro je takmer celý rok teplo, nie je nič lepšie, ako si spríjemniť teplé večery dobre vychladenou 14-kou v štýle IPA. 

GAlgan de IPAnema je 14° vrchne kvasené pivo typu India Pale Ale (špecificky RED IPA) s obsahom alkoholu 6,2% obj. vyznačujúce sa jemne červenkastou až jantárovou farbou, silnejším sladovým profilom a pomerne vysokou horkosťou. Prítomnosť použitých amerických chmeľov sa odráža v stredne silnej až mierne výraznejšej kvetinovej a citrusovej aróme, s nádychom tropického ovocia.

BlondinGA

Táto blondínečka sa v našom pivovare objavila začiatkom druhej polovice roka 2019. Ide o vrchne kvasený ľahký letný „ejl“, konkrétne druh Blonde Ale 11°, s obsahom alkoholu 4,3% obj., s nižšou horkosťou a svetlou (zlatistou resp. slamovou) farbou. Pivo má jemné telo, v chuti je cítiť ľahkú sladovú sladkosť.

Chmeľová aróma ako aj horkosť sú skôr jemnejšie, maximálne stredne intenzívne. Tak vo vôni ako aj chuti je navyše možné zachytiť stopy sušených marhúľ a čiernych ríbezlí, pochádzajúce z pomerne novej odrody novozélandského chmeľu resp. jednej tradičnej anglickej aromatickej odrody.

Princ BaJAGA

Naša prvá „pivná“ kooperácia. A hneď s našimi dobrými priateľmi z pivovaru JAMA (Craft Brewery) z Chorvátskeho Grobu – Čiernej vody. Chceli sme navariť niečo nie úplne tradičné.

A tak vznikol tento 11° vrchne kvasený Oat Pale Ale s obsahom alkoholu 4,5%, vyznačujúci sa svetlou farbou, strednou horkosťou a dominantným telom, ktorý vytvára použitý ovsený slad, nie až tak typický pre takýto pivný štýl a skôr sa spájajúci s tmavými pivami typu stout, prípadne porter.

GAlileo

Toto pivo je výsledkom ďalšej „priateľskej“ spolupráce. Tentokrát s Pivovarom HVEZDOŇ z Hviezdoslavova. Pre všetkých, čo majú radi kombináciu spodne kvaseného ležiaku a výraznejších, predovšetkým amerických chmeľov, je tento 12° India Pale Lager, s obsahom alkoholu 4,8% obj., a stredne nižšou horkosťou, tou správnou voľbou.

GAluskáč

Pre tých, ktorí by si počas cyklovýletov radi naplno vychutnali aspoň „jedno točené“ ako aj tých, ktorí v pivnom moku preferujú nižší obsah alkoholu, sme v spolupráci s pivovarom JAMA pripravili túto jarnú novinku. GAluskáč je vrchne kvasené, nefiltrované a nepasterizované 8° pivo štýlu Summer Ale s obsahom alkoholu 3,3% obj., nižšou horkosťou, nižším až stredným sladovým telom, ktoré je vhodne doplnené kvetinovou a citrusovou chmeľovou arómou.

GAlager 13

GAlager 13 je spodne kvasený 13° tmavý ležiak s obsahom alkoholu 4,8% obj. a nižšou horkosťou, pri varení ktorého boli použité štyri druhy sladov a jeden chmeľ a to Žatecký poloraný červeňák.

Ak budete mať „zaprášené hlasivky“ ako kedysi komisár Ledvina a budete si ich chcieť ovlažiť „plnokrvným“ tmavým ležiakom, pevne veríme, že Vás GAlager 13 nesklame.

GAlabrut

GAlabrut je vrchne kvasený nefiltrovaný a nepasterizovaný pivný špeciál štýlu Brut IPA s vyšším obsahom alkoholu (7,7% obj)., ktorému dominuje slamovo-zlatistá farba, suché, ľahké telo, nižšia horkosť a výrazná chmeľová aróma. Pri jeho varení boli použité tri druhy sladov, kukuričné a ryžové vločky a niekoľko, predovšetkým čo sa týka vône, výrazných aromatických chmeľov. Toto pivečko je zároveň aj našou skromnou poctou „rotmajstrovi Gerberovi“, „Émilovi“ a ďalším filmovým a divadelným postavám, ktoré stvárnil známy francúzsky herec Michel Galabru. Zároveň veríme, že poteší nielen „ortodoxných“ pivárov ale aj milovníkov šampanského a iných druhov šumivých a perlivých vín.

GAlimero

GAlimero sa nám síce vyliahol s niekoľkodňovým omeškaním a Veľkú noc v roku 2022 už bohužiaľ nestihol, ale jar ako aj zvyšné ročné obdobia si už môže vychutnať plnými dúškami. A Vy si môžete tento lahodný a osviežujúci tekutý mok vychutnať s ním. GAlimero je 11,5° pšeničný vrchne kvasený ejl štýlu „Wheat Session IPA“ s obsahom alkoholu 4,5% obj. Má slamovú až jemne zlatistú farbu a strednú horkosť. Za svoje meno vďačí tento malý fešáčik dvom sympatickým mladým slečnám z Novej Dedinky – Zinke a Hanke a svojej „vizáži“, tak ako aj jeho predchodkyne a predchodcovia, nášmu kamarátovi Igorovi Derevencovi.

GAstronaut

Tmavý a tajomný ako vesmír, tak taký je náš GAstronaut. Vydajte sa ho preskúmať a objavte všetky jeho chute a vône. Tento 11,5° Dark Ale je ľahšou verziou našich tmavých vrchne kvasených pív, s obsahom alkoholu 4,3% obj.. Takže ho budete môcť spokojne popíjať (nielen) počas dlhých zimných večerov a vychutnať si jeho strednú horkosť a najmä sladové arómy s náznakmi kávy, karamelu a kakaa. 

GArgamel

Počas nedávneho zimného slnovratu nám v pivovare dozrel jeden čarovný nápoj, ktorý pred niekoľkými týždňami pre nás navaril čarodejník GArgamel. A tak sme ho po ňom aj pomenovali. Tento nápoj nápadne pripomína vrchne kvasené pivo štýlu Ale. Konkrétne Ale s jemnou chmeľovou arómou a decentnými tónmi tropického ovocia – kokosu a ananásu. GArgamel má zároveň vyváženú horkosť, plato 12% EPM a primeraný obsah alkoholu 4,7% obj.

Malý GAtsby

Určite ste čítali jeden z najznámejších spoločenských románov prvej polovice 20. storočia – „Veľký Gatsby“ od F. S. Fitzgeralda, alebo ste videli niektorú z jeho mnohých filmových adaptácií. My ale máme pre Vás iného Gatsbyho a veríme, že minimálne rovnako výborného. „Malý GAtsby“ je najnovší prírastok do našej pivnej „famílie“. Pohodlne sa teda usaďte, pustite si dobrý džez alebo inú obľúbenú muzičku a vychutnajte si tento „šťavnatý“ mok s výraznou žltou až zlatistou farbou a neprehliadnuteľnou zakalenosťou, ktorému dominujú výrazné chute a vône s nádychom tropického ovocia, citrusov a nižšia horkosť, čo zvýrazňuje jeho dobrú pitelnosť. Navyše, táto ľahšia Session NEIPA s platom 13,6% EPM a obsahom alkoholu 5,1% obj. nesie výrazný autorský podpis nášho nového kolegu Lukáša.

Cold GAppuccino

Pomaly sa blíži koniec kalendárneho roka a s tým aj, v našich zemepisných šírkach každoročne netrpezlivo očakávaný „bod obratu“, kedy postupne odmávame dlhým zimným nociam a budeme sa opäť tešiť na hrejivé slnečné lúče a snáď aj nejakú tú snežnú nádielku. Dovtedy si toto čakanie môžeme spríjemňovať dobrými nápojmi. Napríklad horúcou voňavou čokoládou alebo chutným, príjemne vychladeným pivečkom. My ale navyše máme pre Vás jeden zaujímavý návrh. Čo tak spojiť kakao s pivom? My sme to už za Vás urobili a navyše sme k tomu pridali aj vlastný extrakt z kvalitného karibského rumu a vanilky z Madagaskaru. Výsledkom je tak 15° Cacao & Vanilla NITRO Stout s obsahom alkoholu 5,1% obj. Cold GAppuccino je pivo sýtené dusíkom, ktorý vytvára nádherný „lavínový“ efekt a zároveň, vďaka menším bublinkám, dodáva pivu lahodnosť a ľahkú pitelnosť. Má tmavo hnedú až čiernu farbu s veľkou hustou a krémovou penou. Vo vôni sú hneď od začiatku prítomné: sladkastá vanilka, horká čokoláda, hrozienka, pražený slad a ich intenzita so zvyšujúcou sa teplotou výrazne stúpa. V chuti sa otvára príjemne vybalansovaná pestrá paleta praženého sladu, vanilkovej sladkosti, kávy a kakaa, sprevádzaná stredne intenzívnou horkosťou. Celkovo má toto pivo stredne plné krémové telo a nižšie nasýtenie, doplnené vysokou penou.

GAlifornication

Jeseň v našich zemepisných šírkach je už v plnom prúde a tak tu máme dlhšie noci a kratšie dni, sychravejšie počasie a postupne nám klesá „hladina, hlava a aj tlak“. A tak nie je prekvapením, že by sa mnohí z nás radi presunuli niekde, kde je stále dostatok svetla a príjemné teplé počasie. Preto ale nie je nevyhnutné kupovať hneď drahé letenky, existuje aj iná, jednoduchšia, cesta a my Vám ju radi ukážeme. Dajte si dúšok nášho nového pivného prírastku a razom sa ocitnete na krásnej bielej pláži pod horúcim kalifornským slnkom, teda na mieste, kde sa zrodil pivný štýl West Coast IPA. V pive GAlifornication sme spojili niekoľko typických amerických odrôd chmeľu, ktoré perfektne odzrkadľujú tento pivný štýl, pričom sme na suché chmelenie prvýkrát použili aj ich CRYO verzie. A výsledkom je ešte intenzívnejší chuťový zážitok. Toto pivo je charakteristické oslnivou zlatistou farbou a hustou vysokou penou, v chuti a vôni sa spájajú tóny tropického ovocia, citrusov a borovice, ktoré sprevádza jemne sladkastá sladová linka a primeraná horkosť. Stredne plné telo je do suchšia prekvasené.  Vyváženosť chmeľovej arómy a sladových tónov s horkosťou vás nechá veľmi ľahko a nebezpečne zabudnúť, že toto pivko s výraznou iskrou má 15,5° a obsah alkoholu 6,6% obj.       

GlAcier Fox

Ak dostanete chuť poriadne sa schladiť v letných horúčavách máte viacero možností. Finančne a časovou výrazne drahšou možnosťou je vyraziť niekam na južnú pologuľu, napríklad na Južný ostrov Nového Zélandu a schladiť sa pod majestátnymi ľadovcami Franz Josef Glacier alebo Fox Glacier. Alebo je tu výrazne lacnejšia možnosť a navyše omnoho chutnejšia. A to dať si niekoľko dúškov krásne vychladeného pivečka GlAcier Fox štýlu Cold IPA, ktoré je tak trochu ležiakom ale oveľa viac pivom štýlu IPA. Hoci sa jedná o pomerne nový štýl piva, prvýkrát uvarený v roku 2018 v Oregone, základom tohto nášho pivka sú stredoeurópsky plzenský slad a ležiacke kvasnice, ktoré však kvasia pri vyšších teplotách. Tento základ je doplnený výraznými aromatickými (aj cryo) chmeľmi, vrátane novozélandského chmeľu Nelson Sauvin, ktorý pochádza práve z Južného ostrova a to z oblasti Nelson, ktorá je svetovo známa skvelými bielymi vínami typu Chardonnay a Sauvignon Blanc. Preto pri tomto chmele neprekvapia výrazné tóny bieleho hrozna, s dominantnou vôňou čerstvých egrešov.  Vo výslednej chuti a vôni tohto piva je možné nájsť aj ďalšie svieže ovocné tóny, napríklad ananásu, limetky, citrusov a jemného kokosu. Nás si tento pivný štýl podmanil a veríme, že osloví aj Vás.