GApa

GApa je naša prvotina. Je to 12° za studena chmelené, nepasterizované a nefiltrované vrchne kvasené pivo typu American Pale Ale, s obsahom alkoholu 4,6% obj. a trochu vyššou horkosťou. GApa má jemné telo, zlatistú farbu. Chmeľová aróma a chuť sú stredné, pričom vynikne ovocná, kvetinková a citrusová aróma použitých chmeľov.

Názov piva odkazuje na japonskú filmovú klasiku z roku 1967, ktorej „hrdinkou“ je predchodkyňa Godzilly – Gappa. Prvá „oficiálna“ GAPa bola uvarená v spriatelenom piešťanskom pivovare ŽiWell a grafiku prvej etikety zabezpečil náš kamarát, grafik Igor Derevenec. Igor je odvtedy aj našim „dvorným grafikom“ a autorom všetkých našich etikiet. Od konca roka 2019 toto pivko už varíme sami u nás v Galante.

GAlager

GAlager je 12° spodne kvasený ležiak svetlejšej farby, s obsahom alkoholu 5% obj. a strednou horkosťou. Zvláštnosťou tohto ležiaku je, že okrem žateckého chmeľu s jemne chmeľovou arómou, bola pri varení použitá aj iná česká odroda chmeľu, vyšľachtená z ruského divokého chmeľu s korenistou a citrusovou arómou a jeden horký nemecký chmeľ, taktiež s korenistou arómou s nádychom ríbezlí.

GAlager 10

GAlager 10 je spodne kvasené, nefiltrované a nepasterizované 10° Svetlé výčapné pivo, s obsahom alkoholu 3,8% obj., pri výrobe ktorého bol použitý plzenský slad, dva druhy českých chmeľov a živé kvasnice z pivovaru Bernard. Toto pivečko je výsledkom spolupráce s Ing. Jánom Šuráňom, vrchným sládkom, spolumajiteľom Pivovarského domu, Břevnovského klášterního pivovaru Sv. Vojtěcha v Prahe, predsedom Českomoravského zväzu minipivovarov a a uznávaným degustátorom piva, ktorý pravidelne zastupuje Českú republiku na najväčších svetových degustačných súťažiach.

GApor

Aj keď už nestihol doplávať pred vVianocami v roku 2019, radi si ho ponecháme a budeme sa ním snažiť potešiť aj všetkých našich milých a vážených zákazníkov. GApor je 13° vrchne kvasené pivo štýlu American Porter, s obsahom alkoholu 5,3% obj.

Vyznačuje sa strednou horkosťou, tmavou farbou, na prvý pohľad až čiernou farbou, pri pohľade do svetla sa objavia záblesky rubínového až mahagónového odtieňa. V pive sú badateľné stredné ľahké až silnejšie tmavé sladové arómy s náznakmi karamelu, kávy, kakaa resp. čokolády.

VJAnočný GApor

Náš najaktuálnejší prírastok, špeciálne pre milovníkov zimnej atmosféry a vianočných sviatkov. Spolu s priateľmi z pivovaru JAMA (Craft Brewery) sme nachystali prekvapenie zabalené v mikulášsko-vianočnom balíčku.

Ten kto má rad chuť kakaa, karamelu a pomarančov, si náš 15° špeciál VJAnočný GApor určite zamiluje. Tmavá farba, krásna hustá pena, stredná resp. mierne nadpriemerná horkosť sú tým, čo milovníci piva pri tomto vrchne kvasenom, nefiltrovanom a nepasterizovanom sezónnom špeciále štýlu Robust Porter, s obsahom alkoholu 6,4% obj., určite ocenia.

GAlgan de IPAnema

Aj galantský „Galgan“ má svoje alter ego. A to rovno na južnej pologuli, v Brazílii. Tento švihák z panenskej Ipanemy má taktiež rád dobré pivko a keďže v Rio de Janeiro je takmer celý rok teplo, nie je nič lepšie, ako si spríjemniť teplé večery dobre vychladenou 14-kou v štýle IPA. 

GAlgan de IPAnema je 14° vrchne kvasené pivo typu India Pale Ale (špecificky RED IPA) s obsahom alkoholu 6,2% obj. vyznačujúce sa jemne červenkastou až jantárovou farbou, silnejším sladovým profilom a pomerne vysokou horkosťou. Prítomnosť použitých amerických chmeľov sa odráža v stredne silnej až mierne výraznejšej kvetinovej a citrusovej aróme, s nádychom tropického ovocia.

BlondinGA

Táto blondínečka sa v našom pivovare objavila začiatkom druhej polovice roka 2019. Ide o vrchne kvasený ľahký letný „ejl“, konkrétne druh Blonde Ale 11°, s obsahom alkoholu 4,3% obj., s nižšou horkosťou a svetlou (zlatistou resp. slamovou) farbou. Pivo má jemné telo, v chuti je cítiť ľahkú sladovú sladkosť.

Chmeľová aróma ako aj horkosť sú skôr jemnejšie, maximálne stredne intenzívne. Tak vo vôni ako aj chuti je navyše možné zachytiť stopy sušených marhúľ a čiernych ríbezlí, pochádzajúce z pomerne novej odrody novozélandského chmeľu resp. jednej tradičnej anglickej aromatickej odrody.

Princ BaJAGA

Naša prvá „pivná“ kooperácia. A hneď s našimi dobrými priateľmi z pivovaru JAMA (Craft Brewery) z Chorvátskeho Grobu – Čiernej vody. Chceli sme navariť niečo nie úplne tradičné.

A tak vznikol tento 11° vrchne kvasený Oat Pale Ale s obsahom alkoholu 4,5%, vyznačujúci sa svetlou farbou, strednou horkosťou a dominantným telom, ktorý vytvára použitý ovsený slad, nie až tak typický pre takýto pivný štýl a skôr sa spájajúci s tmavými pivami typu stout, prípadne porter.

GAlileo

Toto pivo je výsledkom ďalšej „priateľskej“ spolupráce. Tentokrát s Pivovarom HVEZDOŇ z Hviezdoslavova. Pre všetkých, čo majú radi kombináciu spodne kvaseného ležiaku a výraznejších, predovšetkým amerických chmeľov, je tento 12° India Pale Lager, s obsahom alkoholu 4,8% obj., a stredne nižšou horkosťou, tou správnou voľbou.

GAluskáč

Pre tých, ktorí by si počas cyklovýletov radi naplno vychutnali aspoň „jedno točené“ ako aj tých, ktorí v pivnom moku preferujú nižší obsah alkoholu, sme v spolupráci s pivovarom JAMA pripravili túto jarnú novinku. GAluskáč je vrchne kvasené, nefiltrované a nepasterizované 8° pivo štýlu Summer Ale s obsahom alkoholu 3,3% obj., nižšou horkosťou, nižším až stredným sladovým telom, ktoré je vhodne doplnené kvetinovou a citrusovou chmeľovou arómou.

GAlager 13

GAlager 13 je spodne kvasený 13° tmavý ležiak s obsahom alkoholu 4,8% obj. a nižšou horkosťou, pri varení ktorého boli použité štyri druhy sladov a jeden chmeľ a to Žatecký poloraný červeňák.

Ak budete mať „zaprášené hlasivky“ ako kedysi komisár Ledvina a budete si ich chcieť ovlažiť „plnokrvným“ tmavým ležiakom, pevne veríme, že Vás GAlager 13 nesklame.

GAlabrut

GAlabrut je vrchne kvasený nefiltrovaný a nepasterizovaný pivný špeciál štýlu Brut IPA s vyšším obsahom alkoholu (7,7% obj)., ktorému dominuje slamovo-zlatistá farba, suché, ľahké telo, nižšia horkosť a výrazná chmeľová aróma. Pri jeho varení boli použité tri druhy sladov, kukuričné a ryžové vločky a niekoľko, predovšetkým čo sa týka vône, výrazných aromatických chmeľov. Toto pivečko je zároveň aj našou skromnou poctou „rotmajstrovi Gerberovi“, „Émilovi“ a ďalším filmovým a divadelným postavám, ktoré stvárnil známy francúzsky herec Michel Galabru. Zároveň veríme, že poteší nielen „ortodoxných“ pivárov ale aj milovníkov šampanského a iných druhov šumivých a perlivých vín.

GAlimero

GAlimero sa nám síce vyliahol s niekoľkodňovým omeškaním a Veľkú noc v roku 2022 už bohužiaľ nestihol, ale jar ako aj zvyšné ročné obdobia si už môže vychutnať plnými dúškami. A Vy si môžete tento lahodný a osviežujúci tekutý mok vychutnať s ním. GAlimero je 11,5° pšeničný vrchne kvasený ejl štýlu „Wheat Session IPA“ s obsahom alkoholu 4,5% obj. Má slamovú až jemne zlatistú farbu a strednú horkosť. Za svoje meno vďačí tento malý fešáčik dvom sympatickým mladým slečnám z Novej Dedinky – Zinke a Hanke a svojej „vizáži“, tak ako aj jeho predchodkyne a predchodcovia, nášmu kamarátovi Igorovi Derevencovi.

GAstronaut

Tmavý a tajomný ako vesmír, tak taký je náš GAstronaut. Vydajte sa ho preskúmať a objavte všetky jeho chute a vône. Tento 11,5° Dark Ale je ľahšou verziou našich tmavých vrchne kvasených pív, s obsahom alkoholu 4,3% obj.. Takže ho budete môcť spokojne popíjať (nielen) počas dlhých zimných večerov a vychutnať si jeho strednú horkosť a najmä sladové arómy s náznakmi kávy, karamelu a kakaa. 

GArgamel

Počas nedávneho zimného slnovratu nám v pivovare dozrel jeden čarovný nápoj, ktorý pred niekoľkými týždňami pre nás navaril čarodejník GArgamel. A tak sme ho po ňom aj pomenovali. Tento nápoj nápadne pripomína vrchne kvasené pivo štýlu Ale. Konkrétne Ale s jemnou chmeľovou arómou a decentnými tónmi tropického ovocia – kokosu a ananásu. GArgamel má zároveň vyváženú horkosť, plato 12% EPM a primeraný obsah alkoholu 4,7% obj.

Malý GAtsby

Určite ste čítali jeden z najznámejších spoločenských románov prvej polovice 20. storočia – „Veľký Gatsby“ od F. S. Fitzgeralda, alebo ste videli niektorú z jeho mnohých filmových adaptácií. My ale máme pre Vás iného Gatsbyho a veríme, že minimálne rovnako výborného. „Malý GAtsby“ je najnovší prírastok do našej pivnej „famílie“. Pohodlne sa teda usaďte, pustite si dobrý džez alebo inú obľúbenú muzičku a vychutnajte si tento „šťavnatý“ mok s výraznou žltou až zlatistou farbou a neprehliadnuteľnou zakalenosťou, ktorému dominujú výrazné chute a vône s nádychom tropického ovocia, citrusov a nižšia horkosť, čo zvýrazňuje jeho dobrú pitelnosť. Navyše, táto ľahšia Session NEIPA s platom 13,6% EPM a obsahom alkoholu 5,1% obj. nesie výrazný autorský podpis nášho nového kolegu Lukáša.

GAlifornication

Jeseň v našich zemepisných šírkach je už v plnom prúde a tak tu máme dlhšie noci a kratšie dni, sychravejšie počasie a postupne nám klesá „hladina, hlava a aj tlak“. A tak nie je prekvapením, že by sa mnohí z nás radi presunuli niekde, kde je stále dostatok svetla a príjemné teplé počasie. Preto ale nie je nevyhnutné kupovať hneď drahé letenky, existuje aj iná, jednoduchšia, cesta a my Vám ju radi ukážeme. Dajte si dúšok nášho nového pivného prírastku a razom sa ocitnete na krásnej bielej pláži pod horúcim kalifornským slnkom, teda na mieste, kde sa zrodil pivný štýl West Coast IPA. V pive GAlifornication sme spojili niekoľko typických amerických odrôd chmeľu, ktoré perfektne odzrkadľujú tento pivný štýl, pričom sme na suché chmelenie prvýkrát použili aj ich CRYO verzie. A výsledkom je ešte intenzívnejší chuťový zážitok. Toto pivo je charakteristické oslnivou zlatistou farbou a hustou vysokou penou, v chuti a vôni sa spájajú tóny tropického ovocia, citrusov a borovice, ktoré sprevádza jemne sladkastá sladová linka a primeraná horkosť. Stredne plné telo je do suchšia prekvasené.  Vyváženosť chmeľovej arómy a sladových tónov s horkosťou vás nechá veľmi ľahko a nebezpečne zabudnúť, že toto pivko s výraznou iskrou má 15,5° a obsah alkoholu 6,6% obj.