About us

Galgan je obec nachádzajúca sa vo francúzskom regióne Midi-Pyrénées. Galgán alebo aj Alpínia galangová resp. galangal je exotická rastlina z čeľade ďumbierovité, ktorá sa využíva ako korenie a navyše má aj priaznivé zdravotné účinky. Galgan je ale najmä synonymom pre nezbedníka (loptoša, huncúta, šibala, lapaja atď.). Keď sa stretnú traja štyridsiatnici, vekom už dospelí muži, otcovia rodín ale dušou stále huncúti a šibali a navyše všetci traja milovníci kvalitného, poctivého piva, výsledkom môže byť aj snaha splniť si svoj dlhoročný sen.

A práve tento sen, sen po vlastnom remeselnom pivovare s reštauráciou sme sa rozhodli spoločne naplniť. Našim cieľom bolo nielen umiestniť mesto Galanta na mapu malých remeselných pivovarov na Slovensku ale vytvoriť pre našich zákazníkov aj miesto, v ktorom sa budú cítiť príjemne a ktoré budú považovať takpovediac za svoju druhú obývačku. A to všetko doplnené vhodným regionálnym gastronomickým konceptom, nadväzujúcim na dlhoročné tradície, ktoré ale budú zabalené v novom atraktívnom šate.

Po dvoch rokoch intenzívnej práce, sa nám aj vďaka našim partnerom a spolupracovníkom, ústretovosti a spolupráci zo strany mesta Galanta ako aj ďalších verejných organizácií a inštitúcií a podpore našich rodín a priateľov, podarilo 30. októbra 2019 oficiálne otvoriť a spustiť Galantský remeselný pivovar GALGAN.

V súčasnosti pracujeme na realizácii druhej etapy projektu a tou je dostavba a uvedenie do prevádzky pivovarskej reštaurácie, ktorá bude prirodzene nadväzovať na už funkčný pivovar. Celková kapacita reštaurácie bude približne 100 miest. 

Fotogaléria